Studia Master of Business Administration (MBA)
W ramach projektu współfinansowanego w ramach działania FESL 5.14. Usługi rozwojowe dla kadr administracji samorządowej z EFS + w ramach programu FESL 2021-2027 pn.„Szkolenie kadr jednostek samorządowych na terenie Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego – etap 1".
OGŁOSZENIE O REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE
Master of Business Administration
Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego ogłasza nabór uczestników na 3 semestralne studia podyplomowe MBA Master of Business Administration.
Wsparcie kierowane jest do kadry zarządzającej gminnych i powiatowych jednostek samorządu terytorialnego oraz ich jednostek organizacyjnych oraz kadry zarządzającej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (dla których nie są przewidziane inne programy/formy wsparcia).
Przez inne programy lub formy wsparcia należy rozumieć w szczególności wsparcie dla pracowników danej jednostki przewidziane w krajowym programie pn. Fundusze Europejskie dla rozwoju społecznego (FERS) oraz wsparcie przewidziane w poszczególnych działaniach regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, np. w działaniu FESL.05.06 Wsparcie dla pracowników instytucji rynku pracy (IRP) lub działaniu FESL.07.05 Strategiczne projekty dla obszaru usług społecznych (typ 1, w odniesieniu do wsparcia w zakresu deinstytucjonalizacji usług społecznych).
Wsparciem zostanie objętych 75 pracowników (3 grupy po 25 uczestników) - pierwszy udział w projekcie
Informacja o studiach:
Studia podyplomowe MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION DLA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO to nowoczesna i kompleksowa propozycja edukacyjna skierowana do osób piastujących kierownicze stanowiska w jednostkach samorządu terytorialnego. Program został stworzony z myślą o liderach sektora publicznego, którzy chcą efektywnie zarządzać w coraz bardziej złożonym i nieprzewidywalnym otoczeniu społeczno-gospodarczym. Kierunek łączy praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów z głębokim zrozumieniem specyfiki funkcjonowania administracji publicznej. Program przygotowuje uczestników nie tylko do skutecznego kierowania jednostkami samorządowymi, ale również do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, wdrażania polityk zrównoważonego rozwoju oraz prowadzenia dialogu społecznego.
Studia obejmują 8 modułów, w tym:
• Zarządzanie strategiczne i kryzysowe – narzędzia i metody podejmowania decyzji w sytuacjach niestandardowych i w kontekście długofalowego rozwoju JST.
• Zarządzanie zasobami ludzkimi i kapitałem społecznym – strategie efektywnego wykorzystania potencjału pracowników.
• Prawo i finanse w administracji publicznej – praktyczne aspekty legislacji, zamówień publicznych, podatków lokalnych oraz kontroli zarządczej, prawo gospodarcze w tym prawo spółek handlowych.
• Zarządzanie projektami i pozyskiwanie środków zewnętrznych – jak skutecznie przygotować, wdrażać i rozliczać projekty w ramach funduszy UE i innych źródeł.
• Prawne aspekty funkcjonowania JST, w tym prawo gospodarcze, prawo handlowe, prawo pracy; prawo Unii Europejskiej.
• Nowoczesne technologie i Smart City – wykorzystanie ICT w administracji oraz planowanie transformacji cyfrowej miast.
• Marketing, etyka, komunikacja, PR i dyplomacja – rozwój umiejętności miękkich niezbędnych do sprawnego działania w zróżnicowanym środowisku interesariuszy.
• Program kończy się wizytą studyjną w jednostce samorządu terytorialnego, która umożliwia praktyczną obserwację nowoczesnych rozwiązań zarządczych w działaniu.
Studia trwają 3 semestry (440 godzin).
Studia podyplomowe realizowane będą przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Studia odbywają się w systemie hybrydowym 60% on-line, 40% stacjonarnie. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Rozpoczęcie zajęć – maj 2025 r. Harmonogram zostanie przesłany kandydatom oraz jednostce.
Podstawą rozpoczęcia studiów podyplomowych jest ukończenie studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (wymagany skanu lub zdjęcia dyplomu) oraz zajmowanie stanowiska kierowniczego.
Rekrutacja:
Rekrutacja odbywa się w dniach od 01 kwietnia 2025 r. do 14 kwietnia 2025 r. Podzielona jest na dwa etapy:
- Uzupełnienie Formularza ilościowego – do 07.04.2025 r.,
Informacja ze strony ZSC, o ilości przyznanych miejsc dla jednostki i zaproszenie do kolejnego etapu, nastąpi nie później niż 08.04.2025 r., g. 14.00. - Uzupełnienie Formularza zgłoszeniowego – do 14.04.2025 r. do godziny 10:00
Wszystkie dokumenty niezbędne do zgłoszenia uczestnika wymienione w Regulaminie rekrutacji i udziału w projekcie należy przekazać w nieprzekraczalnym terminie do 16.04.2025 r. g. 12:00, w Sharepoint zakładka R (rekrutacja). Dokumenty zamieszczamy w formacie PDF z zamieszczonym podpisem uczestnika, elektronicznym podpisem z zagnieżdżonym znakiem graficznym potwierdzającym właściwe podpisanie dokumentu dokonanym przez osobę upoważnioną. Dokumenty dotyczące uczestnika wypełniamy danymi uczestnika (PESEL, zamieszkanie, telefon, adres e-mail).
Informacja o zakwalifikowaniu uczestnika zostanie przekazana kandydatom oraz do jednostki niezwłoczne po zweryfikowaniu poprawności danych zawartych w załączonych dokumentach.
Dokumenty do pobrania:
- Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie wraz z załącznikami.
- Program studiów.
Osoby do kontaktu w ramach Biura projektu:
- Małgorzata Płonka – 032/ 461-22-49
- Małgorzata Spyra - 032/ 461-22-57
Link do ankiety dla uczestników, służącej zgłaszaniu problemów podczas trwania studiów:
Zgłoszenie problemu – Formularz - Subregion Centralny
Aby wypełnić Formularz zgłoszeniowy należy się zalogować:
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
- Opis kierunku
