• Klawisze dostępności
  Przejdź do treści:
  Alt
  1
  Mapa witryny:
  Alt
  2
  Wersja tekstowa:
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa:
  Alt
  4
  Wyszukiwarka:
  Alt
  5
  * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
 • Mapa strony

Aktualności

news

O smogu i nie tylko - edukacyjne spotkanie w Jaworznie

29 lutego 2024 roku, Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie stała się miejscem odkrywania tajemnic smogu oraz edukacji w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku. To wszystko za sprawą zajęć edukacyjnych, przeprowadzonych przez naszego ekodoradcę subregionalnego.

 

Droga ku przywróceniu błękitu nieba

Spotkanie rozpoczęła prezentacja o znamiennym tytule "Czym jest smog? Droga ku przywróceniu błękitu nieba!". Zapoznała ona uczestników z naturą tego zjawiska, wskazała jego źródła oraz przedstawiła, jak każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza. W trakcie prezentacji nie zabrakło interaktywnych elementów, takich jak eksperyment demonstrujący powstawanie zanieczyszczeń, a także praktyczne porady dotyczące korzystania z dostępnych narzędzi monitorujących jakość powietrza.

 

Nadrzędnym celem drugiej części warsztatów była aktywizacja uczestników z wykorzystaniem gier i zabaw edukacyjnych. Dzięki nim, dzieci mogły nie tylko utrwalić zdobytą wiedzę, ale również rozbudzić swoją kreatywność oraz zdolności analityczne. Łamigłówki, krzyżówki czy rebusy, stały się nie tylko okazją do zabawy, ale także momentem refleksji nad własnymi nawykami i ich wpływem na środowisko.

 

Gotowi do działań

Uczestnicy zajęć, wyposażeni w nową wiedzę i umiejętności, nie tylko zrozumieli omawiany temat, ale również wykazali gotowość do podjęcia proekologicznych działań. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do szkoły i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie z uczestnikami na długo.

 

Zachęcamy szkoły zainteresowane organizacją podobnych warsztatów do nawiązania kontaktu z nami. Nasz ekodoradca postara się przeprowadzić zajęcia w każdej placówce gotowej na taką inicjatywę, o ile znajduje się ona na terenie jednej z gmin objętych działaniami subregionu. W razie zainteresowania, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 797 714 374 lub wysłanie wiadomości e-mail na adres ekodoradca@subregioncentralny.pl.

Jeśli masz problem z odczytaniem tej informacji, skontaktuj się z nami.

Powrót do listy aktualności
Dofinansowane przez UE

Rozwój ZIT

Zobacz więcej

Szkolenia kadr jednostek samorządowych

Zobacz więcej

Śląskie. Przywracamy błękit

Zobacz więcej

Deklaracja dostępności

Zobacz więcej